Codeforces – komunikaty błędów

Compilation error

Kod nie kompiluje się — trzeba skompilować u siebie lokalnie i poprawić błędy. A może jest tak, że po prostu wybrałeś zły kompilator (wybierz GNU G++14 lub G++17 dla języka C++).
Jeśli dalej nie wiesz, co jest nie tak, po kliknięciu w Compilation error powinieneś zobaczyć dokładny komunikat błędu, który wypisuje kompilator.

Na przykład:

Stąd wiemy, że nie istnieje funkcja upper().

Wrong answer on test #X

Program zwraca zły wynik na x-tym teście, tzn. że istnieją dane wejściowe, po wpisaniu których Twój program zwraca złą odpowiedź (złą liczbę lub dodatkowe, niepotrzebne znaki). Jeśli jest to błąd na jednych z testów przykładowych, pamiętaj, że Twój program musi wypisać na ekran dokładnie to, co znajduje się w polu Output!

Czasami możliwe jest zobaczenie testu, na którym Twój program działa niepoprawnie. Jest on dostępny po kliknięciu na Wrong answer on test #X na liście Twoich submitów.

Legenda do obrazka

Input – dane wejściowe
Output – to co wypisuje Twój program
Answer – poprawna odpowiedź dla tego testu
Checker log – dodatkowe informacje, co dokładnie jest nie tak.

Time limit exceeded on test #X

Program działa za wolno. Program musi działać na każdym teście najwyżej kilka sekund (konkretne limity podane są w opisie zadania). Spróbuj przetestować go na największych możliwych danych wejściowych (możesz skonstruować duży test za pomocą… innego programu i przekierować jego wyjście do pliku).

Runtime error on test #X

Program nie kończy się poprawnie — podczas jego działania pojawia się błąd, na który system nie mógł pozwolić (np. dostęp do komórki poza tablicą lub podzielenie przez zero). Spróbuj przetestować swój kod na różnych, złośliwych testach. Przeanalizuj test, na którym program nie działa (patrz sekcja: Wrong answer on test #X)

Accepted

Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*