Algoliga 2019 – Zapowiedź

Image result for algorithm top 10

Pierwszy konkurs startuje w piątek 15. marca i potrwa do niedzieli 17. marca.

Algoliga to seria konkursów programistycznych organizowanych co miesiąc przez cały rok dla uczniów liceum im. St. Małachowskiego w Płocku. Celem Algoligi jest przygotowanie do udanego startu w Olimpiadzie Informatycznej, gdzie ‘udany start’ definiujemy jako zakwalifikowanie się do finału.

W każdym z konkursów do rozwiązania będą trzy zadania uporządkowane rosnąco wg stopnia trudności. Na ich rozwiązanie będziecie mieć jeden weekend. Konkursy będą rozpoczynać się w piątek po południu, a kończyć w niedzielę wieczór (z wyjątkiem konkursów wakacyjnych i przypadających w trakcie trwania Olimpiady Informatycznej). Po każdym z nich opublikujemy rozwiązania lub omówimy je na kółku.

Każde z zadań będzie warte jeden punkt. Punkty będą sumowane ze wszystkich konkursów z odpowiednim, rosnącym współczynnikiem (późniejsze konkursy będą miały większą wagę). Będzie można zdobyć dodatkowe punkty za opisanie swoich rozwiązań na stronie algo.edu.pl.

Zwycięzcę, który zdobędzie największą liczbę punktów ogłosimy po ostatnim konkursie w grudniu.

Konkurs skierowany jest głównie do klas pierwszych. Zapraszamy również klasy drugie do udziału (jednak z racji na przewagę nad młodszymi kolegami, warunkiem koniecznym dla nich do odbioru nagród jest zakwalifikowanie się do finału OI, zgodnie z ideą konkursu).

Propozycje nagród


– wyjazdy na obozy algorytmiczne w Białymstoku i Krakowie,
Nowy chip od Google’a do tworzenia systemów opartych na sztucznej inteligencji ,
– Różne zabawki typu Arduino,
– wyjazd do Zurychu połączony ze zwiedzaniem biura Google (tylko dla osób pełnoletnich; nagroda przyznawana za wybitne osiągnięcia i zaangażowanie, np. rozwiązanie wszystkich zadań, udział w finale OI),

Pełną (i konkretną) listę nagród ogłosimy przed wakacjami. Zależeć będzie ona głównie od waszego zaangażowania.

Regulamin

Jest dostępny tutaj.

Powodzenia!